Poročilo: Beograd 2018

V soboto, 8. 12. 2018, nas je nekaj članov Pohodniškega društva Novo mesto odšlo v Beograd, kjer smo se udeležili slavnostne akademije Planinarskog sportskog kluba Pobeda. Naši planinski prijatelji iz Srbije letos praznujejo 70. leto delovanja in 65. let njihovega doma na Rajcu.

Poročilo: Pohod v neznano

Bliža se prvi december in praznovanje Majdinega rojstnega dneva in to okroglih šestdeset let. Kaj narediti, jaz pa vodim turo v neznano? Bomo malo prilagodili.

S Tinetom se dogovorim, da bo on vodil začetek ture v neznano. Tudi moja poškodba kolena  še ni sanirana za kakšne, ki hitro hodijo.

Poročilo: Strunjan - 18. 11. 2018

Člani Pohodniškega društva Novo mesto že tretjo leto zapored v času praznika kakija obiščemo slovensko obalo. Tudi letos smo se odpravili, datum naše ture je tokrat sovpadal z lokalnimi volitvami, kar se je poznalo na udeležbi. Vseeno se nas je zbralo 31, ki smo se odločili, da bomo dan preživeli ob morju na burji in prijetnem soncu.