Razpis: DOBRČA, 1634m - 19.9.2020

Člane Pohodniškega društva Novo mesto tudi tokrat skupaj z Mestno občino Novo mesto, ki podpira našo dejavnost, vabimo na Dobrčo ki je 1634 m visoka gora, ki se nahaja med Begunjami in Tržičem. Z vrha, na katerem se nahaja vpisna skrinjica z žigom, se nam odpre le razgled na del Julijskih Alp, ter del zahodnih in osrednjih Karavank. Za še lepši razgled, pa se je vredno povzpeti na 5 minut oddaljen Šentanski vrh.

Več v razpisu.

Poročilo: SÄULECK - 5.9.2020

Malo pred 4.00 uro zjutraj smo se v soboto 5.9.2020 s Pohodniškim društvom Novo mesto zbrali pred OŠ Bršljin, kjer smo si po opravljenem merjenju telesne temperature in porazdelitvi oseb v kombije nadeli obrazne maske (zaščita proti Covid 19) in pričeli našo vožnjo proti Avstriji.

Družinski planinski tabor – Vogar 2020

Pohodniško društvo Novo mesto je izvedlo že deveti zaporedni planinski tabor, kateri je bil letos obarvan družinsko, posebej namenjen mladim planincem in medgeneracijskemu druženju v planinah. Skupno 34 članov, od tega 20 otrok in 14 odraslih smo od 10. do 14. 8. 2020 preživljali planinsko obarvane dneve v osrčju Triglavskega narodnega parka, severno od Bohinjskega jezera. Nastanjeni smo bili v Kosijevem domu na Planini Vogar, 1050 m.

Poročilo: Cjajnik, 1965m

Planirano turo na Bavški Grintavec sem moral zaradi slabega vremena v soboto najprej prestaviti na nedeljo, kasneje pa odpovedat. Kot nadomestilo sem prijavljenim ponudil Cjajnik. Tako se nas je 5 udeležencev podalo čez mejo v sosednjo Avstrijo, točneje do planinske koče Košutahaus, ki se nahaja na severni strani pod grebenom Košute.

Poročilo: Markiranje kolesarske poti

Naše društvo je prevzelo na prošnjo vodstva planinske zveze  pot za turno kolesarstvo od Krške vasi do gradu Podsreda. Pot poteka po delu planinske poti in po enem delu tudi po evropski peš poti, zato se tudi drugače rišejo markacije. Kjer poteka samo kolesarska pot je markacija belo modra (pedalo), kjer pa poteka po planinski poti je pa pod markacijo modra črta kar pomeni da je ta pot namenjena pešcem in kolesarjem.

Odpoved Rudolfovanja 2020

Pozdravljeni,

Zaradi novih omejitev zbiranja ljudi na 50, odpovedujemo vse aktivnosti na letošnjem Rudolfovanju, ki se naj bi odvijal v soboto 4. julija 2020 po Rudolfovi poti z zaključkom v Konjeniškem centru Češča vas.

Poročilo: Debela Peč 2014 - 20.6.2020

V soboto, 20.6.2020, se nas je 20 planincev zbralo pred OŠ Bršljin in se z osebnimi avtomobili odpeljalo na Pokljuko. Naš pohod smo začeli na planini Zajavornik. Po slabi uri smo prispeli do Blejske koče na Lipanci, kjer smo si privoščili krajši počitek. Za vzpon do vrha Debele peči smo potrebovali uro in pol. Ker je bilo na vrhu precej vetrovno smo se na hitro fotografirali in požigosali knjižice in se po isti poti vrnili do Blejske koče.

Poročilo: Obnova poti na Pugled

Na naši planinski poti Stari log - Pugled - Stari log smo imeli delovno akcijo. Obnovili smo čisto vse markacije in narisali nekaj novih. Obsekali smo tudi veje ki so visele na pot in zakrivale markacije. Tokrat smo markirali v obratni smeri kot smo do sedaj, saj ko greš z druge strani tudi malo drugače vidiš kjer je še potrebno kaj popravit.

Gorjanci malo drugače - 23.5.2020

Pohodniško društvo je v soboto, 23. maja 2020, izpeljalo zanimivo turo na Gorjance. Zaradi  pandemije Covid 19, je omejeno število potnikov v avtobusu in tudi druženje večjega števila ljudi, do česar bi prav gotovo prišlo, če bi izpeljali planirano turo na Golico, ki je v maju najbolj množično obiskana gora.

Poročilo: LETNO SREČANJE MARKACISTOV MDO DOLENJSKE IN BELE KRAJINE

Markacisti MDO Dolenjske in Bele krajine smo imeli letno srečanje v četrtek, 27.2.2020 v vasi Mali Slatnik pri Novem mestu. Gostitelji srečanja so bili markacisti iz Pohodniškega društva Novo mesto. Uvodni pozdrav na srečanju je podal Anton Markovič predsednik Pohodniškega društva Novo mesto. Srečanja se je udeležilo 52 markacistov iz devetih planinskih društev na področju MDO, štirje povabljeni predstavniki Planinske zveze Slovenije in dva podpredsednika Pohodniškega društva Novo mesto.

Poročilo: DALJNI VRH - 27. 2. 2020

V četrtek, 27.2. 2020, se je dopoldanskega - počitniškega pohoda na Daljni vrh udeležilo  15 pohodnikov. V hladnem, meglenem dopoldnevu smo pohiteli po načrtovani poti. Zaradi nočnega dežja je bila pot po kolovozu, travniku in gozdu blatna in drseča. Previdno smo hodili in si spotoma ogledovali zvončke - znanilce pomladi, ki so namesto snega pobelili brežine ob poti.  Pri mlinu v Bezgavcu smo imeli postanek z malico.