POHOD PO SITULSKI IN RUDOLFOVI POTI V EVROPSKEM TEDNU MOBILNOSTI

Pohodniško društvo Novo mesto je v četrtek, 21. septembra 2017, ob Evropskem tednu mobilnosti izpeljalo popoldanski pohod. Zbrali smo se pred Rotovžem v sončnem popoldnevu in veselo razpoloženi krenili na pohod. Bilo nas je kar 54. Prvi postanek smo naredili na razgledni točki, med kostanji, na Kettejevem drevoredu. Našo pozornost je pritegnila močno narasla in kalna reka Krka. Ko smo zavili na Situlsko pot smo se pogovorili o izvoru imena. Mladi pohodniki so hitro uganili, da je pot dobila ime po situlah, ki so jih arheologi izkopali na bližnji  Kapiteljski njivi. Nadaljevali smo po kolovozu. Na razgledni točki smo naredili postanek in uživali v prostranem razgledu na mesto in hribe, ki ga obdajajo. Počitek z malico smo imeli pri Kužnem znamenju. Nadaljevali smo po stezi,  ob ograji vrtca Labod in naprej na ločenski  most.  Z mostu smo opazovali močno naraslo reko. Pot skozi Ragov log je bila sprana in zanimiva. Ker je veliko poti, smo pozorno sledili markacijam. Po lesenem mostu smo hodili po sredini in nekateri  malo s strahom opazovali deročo reko. Sledilo je igranje na igrišču in še kratek del poti do Rotovža.
Zadovoljni , ker smo se imeli na pohodu prijetno, smo se razšli z obljubo, da se na naslednjem pohodu spet zberemo.

Zapisala: Majda Markovič
Fotografiral: Tone Markovič