2018-01-06 Kriška gora

V soboto, 6.1. se nas je 14 planincev odpeljalo do Gozda pod Kriško goro, kjer smo začeli vzpon na Kriško goro. Po zelo težki in precej ledeni poti smo se povzpeli do koče na Kriški gori. Po daljšem počitku smo nadaljevali pot proti Tolstemu vrhu. Ves čas vzpona je bilo megleno in vetrovno, pa tudi težak in moker sneg nas je zelo oviral. Na vrhu smo se fotografirali in zaradi vetra in megle hitro nadaljevali. Do našega izhodišča smo se spustili preko Ježe. Tudi spust je potekal v težkih razmerah. Po sedmih urah smo se vrnili na izhodišče, se malo okrepčali in se vrnili domov. Kljub zelo neprijetnemu vremenu in zahtevnim razmeram smo bili zelo zadovoljni s turo.

Zapisal: Branko Dolinar
Fotografije: Željko Ivekovič, Miran Jenko in Branko Dolinar

Thursday the 22nd. Powered by freetemplatespot.com. Planinsko društvo Novo mesto