Pugled - 20.4.2019

Iz našega društva se nas je zbralo 6 članov, ki smo se odpeljali v Stari Log pri Kočevju. Tam smo se pridružili skupini, ki ni bila posebej številčna, tako da nas je krenilo peš okoli 20, pod vodstvom predstavnika TD Kočevje.
Ker je šlo za spominski pohod po poti za obeležje zbora delegatov OF koncem aprila 1943, je z nami hodil tudi poslanec Državnega zbora - slavnostni govornik dr. Milan Brglez. Pot je bila lepo označena in urejena. V lepem sončnem vremenu pohodniki, različnih starosti, nismo imeli nobenih težav in je z dobro voljo v slabih dveh urah pripeljala na Pugled. Tam so že bili zbrani predstavniki različnih partizanskih odredov ter obiskovalci, ki so se pripeljali z avtomobili. Po opravljenih govorih, kulturnem programu ter obedu, smo se tokrat samo člani našega pohodniškega društva (saj spust ni bil organiziran preko koordinatorjev prireditve) odpravili po drugi poti nazaj na izhodišče pohoda. Po skoraj uri in pol hoje smo se zadovoljni odpeljali proti mestu. Ob cesti nas je že prej zamikal odojek in ko smo prispeli do naselja Lešče, smo napravili pit pavzo za analizo pohoda, pri tem pa nas ni nič oviral ravno sveže pečeni odojek. V mesto smo se vrnili ob 16 uri (ker smo zavestno podaljšali druženje za 2 uri na analizi pohoda).

Zapisal : Fredi Bančov
Fotografije: Fredi Bančov in Miloš Primc