SREČANJE PLANINCEV NA KRKU

V nedeljo, 28. aprila 2019, je bilo na otoku Krku že 10. srečanje planincev, ki ga organizira tamkajšnje Planinsko društvo Obzova. Naše - Pohodniško društvo je bilo na tem srečanju že četrtič zaporedoma. Tokratnega srečanja se je udeležilo 40 planincev iz Pohodniškega društva, ki se niso ustrašili slabe vremenske napovedi in približno  250 planincev iz drugih društev iz Hrvaške in Slovenije. Zbrali smo se na trgu v mestu Dobrinja. Po pozdravnih nagovorih, sladkem okrepčilu, napotkih za pohod, smo krenili na pot v dveh skupinah. Kondicijsko bolje pripravljeni planinci so odšli na daljšo, 15 km pot. Največ planincev je izbralo 11 km pot. Šli smo skozi gozd do obale v kraju Soline in ob obali do Čižičev. Nadaljevali smo z vzponom skozi naselja, gozd, ki nam je nudil potrebno senco. Postanke smo imeli na razglednih točkah. Prijetno je bilo gledati morje, obmorska mesta in hribe v ozadju. Na tej poti je bilo kar nekaj vzponov in spustov. Pot pa je bila obdana s kamnitimi škarpami.  Najzahtevnejši vzpon je bil pred povratkom v mesto Dobrinja. Domačini so na koncu pohoda za vse pripravili enolončnico in sproščeno druženje pred lovskim domom. Kljub napovedi, da bo deževalo, je bilo večinoma sončno, deževati je začelo, ko smo se peljali skozi Delnice.

Dobro razpoloženi, malce utrujeni in polni prijetnih vtisov smo zaključili 4. pohod po otoku Krku, ki je vsako leto v drugi občini. Do sedaj smo planinarili v okolici Baške, Malinske, Omišalja in Dobrinj. Kam gremo aprila 2020 pa vam sporočimo, ko nas ponovno povabijo na srečanje planincev.

Zapisala: Majda Markovič

Fotografije Željko Iveković, Miran Jenko in Tone Markovič