POHOD PO MLINARJEVI POTI - 16.3.2019

Mladinski odsek Pohodniškega društva Novo mesto vabi ljubitelje pohodništva na pohod po Mlinarjevi poti.  Mlinarjeva pot je dolga 10 km in poteka v okolici Bučke. Tura je primerna za vse starostne skupine. Za mlade planince bomo pripravili zanimive vsebine, igre in naloge.

ODHOD: Zbrali se bomo ob 8.00,  na parkirišču pri OŠ Bršljin in se odpeljali na izhodišče pohoda na Bučki.

SOBOTA, 16. marca 2019

POTEK TURE:  Mlinarjeva pot se začne pri cerkvi na Bučki od koder je čudovit razgled. Pot nas bo vodila v dolino do Košakovega, Sedlarjevega  in Marjetičevega mlina. Daljši postanek z malico in igrami bomo naredili na urejenem prostoru ob okljuku potoka pri Hrvatovem mlinu. Nadaljevali bomo do Vajsovega mlina, kjer bomo imeli voden ogled mlina. Sledila bo le še pot mimo Remičevega mlina, preko travnika in po gozdu na izhodišče pohoda.

POVRATEK: V Novo mesto se bomo vrnili okoli 14. ure.

OPREMA: Primerno vremenskim razmeram. V nepremočljivi vrečki imejte rezervna oblačila, če  bi se pri igri ob vodi zmočili.

CENA: - otroci člani 5 €, otroci nečlani 7 €,

- odrasli člani 7 €, odrasli nečlani 10 €.

Najkasneje do četrtka, 14. marca 2019.

VODENJE:  Pohod bomo vodili vodniki PZS pri Pohodniškem društvu Novo mesto, vodji pa bova  Majda Markovič in Pavel Golob.

GREMO SKUPAJ VARNO V GORE.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravila Majda Markovič.