PUGLED, 645m - 26.5.2019

PUGLED, 645m

v  NEDELJO ,  26.   MAJ    2 0 1 9

Pugled ( Hohenberg ) je zapuščen zaselek na obronkih Kočevskega Roga, blizu kraja Stari log. Zaselek so prvotno naselili kočevski Nemci, nastal pa je  na umetno izkrčeni jasi v 15. ali 16. stoletju. Prebivalci so leta 1941 zapustili svoje domove in se izselili v Tretji rajh ali v Posavje. Italijani so vas požgali v roški ofenzivi. V bližini vasi je padel pesnik Miran Jarc. Na kraju njegove smrti je postavljen skromen spomenik.

ODHOD

Dobimo se  ob 8:00 na parkirišču pri OŠ Bršljin

TURA

Odpeljali se bomo do vasi Stari log To bo izhodišče naše krožne poti. Iz Starega loga se bomo mimo vasice Cesta povzpeli na Pugled, nato pa nas bo pot vodila mimo vasice Žiben nazaj v Stari log..

Za celo turo bomo potrebovali slabe 4 ure hoje.

POVRATEK

V Novo mesto se bomo vrnili v popoldanskih urah.

OPREMA

Primerna vremenski napovedi in pa letnemu času.

HRANA

Hrana in pijača morata biti iz nahrbtnika, saj med potjo ne bo možno kupiti ničesar.

CENA

Člani: otroci 5€; odrasli 7€

Nečlani: otroci 7€; odrasli 10€

PRIJAVE

Najkasneje do četrtka, 23. maja2019.

·         Mentorji na osnovnih šolah,

VODENJE

Turo bomo vodili vodniki PZS. Vodji pa bosta Branko Dolinar in Roman Makše

PLANINSKI POZDRAV, VIDIMO SE  26. maja.

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.