FRATA 345m - petek 12.7.2019

FRATA  345m -  petek 12.7.2019

Pohodniško društvo Novo mesto, Gorsko kolesarski odsek vabi ljubitelje kolesarjenja na skupno kolesarjenje od Novega mesta do planinske koče na Frati ter nazaj v dolžini cca. 30 km ali 45km. Dolžina tras bo odvisna od naše  kondicijske pripravljenosti in  dogovora po kateri poti se vračamo nazaj v Novo mesto.

Dom Frata se nahaja ob robu večje jase med naselji Dolnji in Gornji Ajdovec, Brezova Reber pri Dvoru in Dolenjim Globodolom.

ODHOD

Ob 16:00 uri za trgovino TUŠ pri avtobusni postaji Novo mesto, pri mostu za pešce na Loko.

TRASA

Preko Prečne do Frate (14 km) od tu pa glede dogovora lahko preko Dolnjega Ajdovca in Lipovca do Dvora preko reke Krke skozi vas Podgozd in po lepem makadamu proti Soteski. Potem gremo malo po asfaltu do Straže in zopet po stranskih poteh ob reki Krke vse do Novega mesta.

V Novo mesto se bomo vrnili do 20:30 ure

Gorsko kolo, glede na traso je popolnoma v redu tudi treking, saj ne bomo vozili po brezpotjih.

Vsekakor mora biti kolo tehnično brezhibno (lučk ne bomo potrebovali, nič pa ni narobe če jih imamo s sabo ..), je pa dobro imeti s sabo rezervno zračnico in tlačilko…

Glede na razdaljo in težavnost bo poleg vode v bidonu ali dveh bo kakšna čokoladica popolnoma dovolj.

Zvonko Ucman   GSM 041 810 464

Prijave niso potrebne

Turo vodi načelnik GKO Zvonko Ucman

Trasa (ta-dolga)

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Zvonko Ucman

PLANINSKI POZDRAV, VIDIMO SE  12. JULIJA !!!