VELIKI SNEŽNIK ( 1796m ) - 21. 9. 2019

Sobota, 21. 9. 2019

Mladinski odsek Pohodniškega društva Novo mesto vabi vse, še posebej pa otroke in študente, da se nam pridružite na turi na Veliki Snežnik. Snežnik oz. Veliki Snežnik je z višino 1796m najvišji vrh v bližnji in daljni okolici, zato je z njega lep razgled po večjem delu Slovenije in bližnje sosednje Hrvaške. Le nekaj metrov pod vrhom pa se nahaja tudi zavetišče Draga Karolina. Veliki Snežnik je tudi v razširjeni Slovenski planinski poti in boste lahko dobili žig.

Dobimo se na parkirišču pri Osnovni šoli Bršljin, ob 7. uri.

Z avtobusom se bomo odpeljali do planinskega doma na Sviščakih (1242 m). Po gozdnih cestah in kolovozih se vzpnemo do gozdne meje, kjer se nam odpre lep pogled proti vrhu. Po lepi stezici med ruševjem v prečnici pod Malim Snežnikom dosežemo greben, kjer se levo odcepi pot na Mali Snežnik. Mi nadaljujemo desno in v parih minutah dosežemo vrh. Vrnili se bomo po isti poti. Za celotno pot bomo potrebovali dobre 4 ure. Višinska razlika na poti 600 metrov.

V Novo mesto se bomo vrnili okoli 18. ure.

Potrebovali boste primerno obutev in oblačila. Priporočamo pokrivalo in pohodne palice.

Otroci in študenti člani PZS 10 €.

Odrasli člani PZS in otroci, študenti nečlani PZS 15 €.

Odrasli nečlani PZS 20 €.

Cene so za avtobusni prevoz. V primeru prevoza z osebnimi vozili si bodo udeleženci razdelili stroške prevoza.

- Mentorji na osnovnih šolah,

- GSM 031 634 135 Tone

- GSM 031 805 055 Branko

Turo bomo vodili vodniki PZS, vodji pa bova Tone Markovič in  Branko Dolinar

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.