27. POHOD PO JURČIČEVI POTI - 7.3.2020

27. POHOD PO JURČIČEVI POTI

SOBOTA, 7. marca 2020

Pohodniško društvo Novo mesto vabi ljubitelje pohodništva na 27. pohod po Jurčičevi poti.  Jurčičeva pot poteka po poti, ki jo je prehodil pisatelj Josip Jurčič, ko je obiskoval šolo v Višnji Gori. Tura je primerna za vse. Zaželena pa je vremenu primerna oprema.

ODHOD: Tudi letos je organizator poskrbel za  brezplačen vlak.

Z vlakom z železniške postaje Bršljin ob 6:30. Prihod v Višnjo Goro ob 7:30. uri.

POTEK TURE: Novo mesto - Višnja gora (posebni vlak) - Višnja Gora (358m) - Stari grad (razvaline)- Pristave - Zavrtače - do hotela na Polževem. Dvignili se bomo do cerkve sv. Duha (630mnm), ki je najvišja točka pohoda. Mimo Malih Vrh, razvalin gradov Roje in Kravjek se bomo spustili do cerkve z grobom viteza Födransberga. Skozi vas Oslica se bomo spustili na Muljavo do Jurčičeve domačije. Po kulturnem programu, ki se bo začel ob 11.30, se bomo z avtobusom odpeljali do Ivančne Gorice. V ceni startnine je tudi avtobusna karta.

POVRATEK: Odhod vlaka iz Ivančne Gorice je ob 14.20, prihod vlaka v Novo mesto ob 15.10 uri.

Pot od Višnje gore do Muljave je dolga cca 12 km in na poti bomo premagali približno 200 višinske razlike. S postanki se pot prehodi v 4-5 urah in je primerna za vse udeležence.

OPREMA: Primerno vremenskim razmeram.

CENA: Posebni vlak je za udeležence pohoda brezplačen.

Startnina je 3€ (vključuje tudi avtobusni prevoz z Muljave do Ivančne Gorice).

Prijava:  Imenska prijava je obvezna, saj jo moramo sporočiti organizatorjem (ime, priimek in postaja vstopa/iztopa).

Najkasneje do četrtka, 5. marca 2020.

VODENJE:  Pohod je organiziran, za organiziran odhod in prihod članov Pohodniškega društva Novo mesto bo poskrbljeno.

PLANINSKI POZDRAV in NASVIDENJE 7. marca  2020.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Tone Markovič