Višnja Gora - slap Kosca – Gradišče nad Vrhom – Višnja Gora 20.2.2021

Višnja Gora - slap Kosca – Gradišče nad Vrhom – Višnja Gora

Sobota, 20.februar 2021

Ljubitelje hoje in narave vabimo na izlet po okolici Višnje Gore. Nameravamo se dvigniti ob potočku Kosca do slapu in izvira. Od tu pa naprej, prek vasi Vrh, do vrha, ki se imenuje  Gradišče. Ob jasnem vremenu bomo tu lahko uživali v razgledu. Vsekakor pa bo tu pravi kraj za izprazniti nahrbtnike  in napolniti želodce pred spustom proti Višnji Gori. Naše akcije podpira mesta občina Novo mesto.

POZOR, ukrepi zaradi covida 19:  Vsi, ki niste zdravi, ostanite doma. Vsako spremembo prosim sporočite najkasneje do četrtka. Vsi imejte s seboj maske, lahko tudi razkužilo. Držali se bomo varnostnih razdalj. Po oddaji prijav bomo oblikovali skupine z do deset udeleženci.

Težavnost in dolžino izleta lahko prilagodimo vremenskim razmeram, pa tudi starosti in sposobnostim udeležencev.

Zborno mesto je PARKIRIŠČE PRI ŽELEZNIŠKI POSTAJI V VIŠNJI GORI  20.2.2021, ob 9. uri.

Zahtevnost: Tura ni tehnično zahtevna. Potrebna pa je določena kondicija

Trajanje:     Hoje je za 3 ure. S postanki za 4 ure

Višinska razlika po poti: 500metrov

razdalja: 9 kilometrov

Štart:  Višnja Gora

Vrh: Gradišče

Cilj : Višnja Gora

V Novo mesto se bomo vrnili v popoldanskih urah.

Priporočam visoke planinske čevlje (po možnosti nepremočljive), vetrovko ali še boljše bundo, kapo in rokavice pa tudi pohodne palice, rezervno perilo in nogavice .

Na poti (štiriurni) ne bo možno dobit hrane in pijače (hrana in pijača iz nahrbtnika)

PREVOZ:

Prevoz je z osebnimi avtomobili.

Prijave najkasneje do četrtka, 18. februarja 2021, do 20. ure, na:

STROŠKI:

Kolikor porabite do Višnje Gore za prevoz.

Izlet bodo izpeljali vodniki PZS v Pohodniškem društvu Novo mesto. Vodja pa sta

Majda Markovič in Igor Cibic.

POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Igor Cibic