Menjava klinov na poti od Vodnikovega doma do Konjskega sedla, sobota, 24.08.2024
Do sedaj je to naša najzahtevnejša akcija, ki jo je vodila tehnična ekipa markacistov PZS. Mi smo jim bili v pomoč pri nošenju orodja in ostalih stvari potrebnih za menjavo klinov, ki so bili potrebni zamenjave na naši poti od Vodnikovega doma do Konjskega sedla.
Ob šestih smo se zbrali na Pokljuki kjer smo si razdelili ves potreben material za to delovno akcijo in smo potem po triurni hoji prispeli do dela poti, kjer smo pričeli z menjavo poškodovanih klinov. Vsa zahtevnejša dela na planinskih poteh opravi tehnična ekipa, ki je zato tudi usposobljena. Zamenjali smo štiri poškodovane kline. Najprej se odstrani jeklenico nato se odstrani poškodovan klin, se vstavi novega in na koncu se močno vpne nazaj jeklenico, da je le ta stabilna. Po opravljenem delu smo potem še premaknili drog s tablami pri Vodnikovem domu na bolj primerno mesto.
Po malici je sledila pot nazaj v dolino. Zadovoljni smo bili z uspešno izvedbo akcije in pa na akciji smo videli veliko novih stvari in del, ki potekajo na zahtevnejših akcijah. Hvala članom tehnične ekipe Hasanu, Darkotu in Ediju, ki je bil obenem tudi vodja akcije.
Golob Pavel
