JALOVEC 2645m - 20 in 21.7.2019

JALOVEC   2645m

sobota in nedelja 20 in 21 JULIJ 2019

Jalovec je z višino 2645 m, šesta najvišja gora v Sloveniji. Z vrha, ki se strmo spušča proti trem alpskim dolinam (Loška Koritnica, Tamar in Zadnja Trenta) se nam odpre lep razgled na najvišje vrhove Julijskih Alp. Vrh ima vpisno skrinjico in žig.

Pred OŠ Bršljin ob 4. uri, z avti se bomo peljali mimo Ljubljane  in Jesenic na Vršič, kjer se bo začela naša tura.

Začeli jo bomo na Vršiču in po dolgem pristopu proti Jalovcu, porabili bomo več kot tri ure hoje, se bomo začeli vzpenjati proti vrhu. Za vzpon bomo potrebovali približno 6- 7 ur hoje. Po počitku se bomo spustili do Zavetišča pod Špičkom, kjer bomo prespali. Spust bo trajal približno 2 uri.

Naslednji dan se bomo vrnili nazaj na Vršič, kamor bomo prispeli v približno štirih urah.

Tura je fizično in tehnično zelo zahtevna in primerna samo za izkušene in dobro pripravljene planince

V primeru sprememb pogojev, se tura lahko spremeni.

V Novo mesto se bomo vrnili v popoldanskih urah.

Potrebni bodo: dobra obutev – obvezno visoki planinski čevlji

topla oblačila proti vetru in mrazu. V primeru padavin pa še rezervno perilo. Priporočam tudi pohodne palice.

Obvezna oprema čelada, plezalni pas in samovarovalni komplet

Hrana in pijača  iz nahrbtnika. Šele v Zavetišču pod Špičkom bo možno kupiti hrano in pijačo.

Za člane društva:

Stroški za prevoz

spanje

15 EUR

približno 12 EUR – plačate v koči

Do zasedbe prostih mest  :

- Martin Luzar  GSM   041 800 876

-  Darko Hrnčič   GSM 040 235 813

Najkasneje do četrtka 18. julija 2019

Turo bomo vodili vodniki PZS, vodji pa bova Martin Luzar in Darko Hrnčič

PLANINSKI POZDRAV, VIDIMO SE 20. JULIJA  !!!

Za Pohodniško društvo Novo mesto pripravil Darko  Hrnčič