STRAŠKI HRIB (593m) - sobota 18.12.2021

Bliža se novo leto. Zadnjič letos se bomo podali na turo Mladinskega odseka Pohodniškega društva Novo mesto. Vabljeni, da na turi skupaj preživimo soboto na svežem zraku, v naravi, ob prijetnem druženju, igrah, presenečenju. Imeli boste tudi možnost poravnati članarino za naslednje leto.

POZOR, ukrepi zaradi Covida 19: Trenutno obvezen PCT pogoj (sedaj velja tudi za otroke/mladino)!  S seboj imejte masko in razkužilo. Na turi bomo upoštevali takrat veljavna priporočila NIJZ.

ODHOD

Dobimo se na parkirišču pri železniški postaji v STRAŽI,  ob 8.30 .

TURA

Naš pohod bomo začeli na parkirišču pri železniški postaji v Straži, kjer boste imeli dovolj prostora za parkiranje. Pot nas bo vodila mimo cerkve svetega Tomaža, mimo vinogradov, navkreber po gozdnih poteh do jame Velika prepadna, ki je za ogled zaprta. Po ogledu in počitku bomo nadaljevali po gozdu do Vzletišča Peter (464m), od koder je prostran razgled na dolino ob reki Krki. Po malici, razgledu, se bomo igrali,  obujali spomine na skupne ture v tem letu in kovali načrte za leto 2022.

Vabimo vas, da se pripravite na nastop Pokaži kaj znaš. Nastopajoče čakajo nagrade.

Na izhodišče se bomo vrnili po poti med vinogradi.

Pot je primerna za vsakogar, ki ima vsaj malo kondicije in vztrajnosti, ki jo bo najbolj potreboval pri začetnem vzponu. Višinske razlike bo približno 320 m, razdalje pa 8 km. Turo bomo prilagodili udeležencem in vremenskim razmeram.

POVRATEK

Zaključek pohoda bo okoli 14. ure.

OPREMA

Potrebovali boste opremo, primerno vremenskim razmeram na pohodu.

HRANA

Hrana in pijača naj bosta iz nahrbtnika.

CENA

Brezplačno.

PRIJAVE

Najkasneje do četrtka, 16. decembra 2021.

VODENJE

Turo bomo vodili vodniki PZS pri Pohodniškem društvu, vodja pa bom Majda Markovič.

Pojdimo skupaj varno v gore!

Za  Pohodniško društvo Novo mesto pripravila Majda Markovič.